FILMY


Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Pomagać -tak, ale jak? Ile razy chciałbyś zostać superbohaterem? Wiesz, że nie ważne ile masz lat, nie ważne ile ważysz i jak wyglądasz - może nadejść dzień gdy to od Twojego TAK zależeć będzie czyjeś życie i zdrowie. Dlatego zachęcamy skorzystaj z okazji i weź udział w międzypokoleniowych szkoleniach udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. O tym jak pomagać, na spotkaniach współorganizowanych w naszym Objazdowym Warsztacie, mówią Panie z BHP Klonik. Dzięki ćwiczeniom i treningowi gdy ktoś będzie potrzebował pomocy, ty powiesz TAK i uratujesz go niczym superbohater. Zarezerwuj miejsce na szkoleniu, tel. 575704360


*****


Anna Komorowska i Karina Godlewska-Sobótka

"Korzenie"

W polskiej tradycji czas grudniowych świąt to czas powrotu do korzeni, czas kiedy wielu z nas ciągnie do gniazda aby zasiąść przy wspólnym stole. To czas przekazywania rodzinnych tradycji - zwyczajów, przepisów, receptur, czas spotkań i opowieści w gronie najbliższych. Na ogół to czas radości. Czasem to również trudny czas o ile ci bliscy wcale nie są idealni a nasze wspomnienia niezbyt radosne. Tą bajkę pomysłu Anny Komorowskiej, którą współtworzyła Karina Godlewska-Sobótka dedykujemy wszystkim dużym i małym. Zobaczcie jak niewiele potrzeba aby ktoś myślał o sobie w superlatywach lub zwątpił w swoją samoocenę. Zapraszamy też do refleksji -może warto zadbać o to aby przy świątecznym stole rozmowy i pytania cioć, wujków, babć i dziadków były budujące aby nasze rodzinne korzenie pozwalały nam wzrastać a uwagi rzucone przy stole nie podcinały naszych gałęzi.


*****


Krzesisława Demiurska

"Antidotum na smuteczki"

Czy doceniacie bajki i baśnie?
Bo my cenimy je bardzo wysoko - nie ważne czy masz lat 1 czy 111 to właśnie baśń i bajka mają tą cudowną moc aby w bezpiecznej formie skonfrontować Twoje lęki i wyzwania z możliwościami ich pokonania. 
Pod osłoną bajki możesz oswoić się z dziecięcą obawą przed ciemnością czy brakiem Kolegów ale możesz również oswoić swój dorosły niepokój przed nieznanym czy brakiem akceptacji, stratą, samotnością.
Zatem czytajmy bajki
Dziś krótki wierszyk Krzesisławy Demiurskiej - o tym, że drobne gesty -np przytulenie, wspólna lektura mogą być wyrazem miłości uleczającej największe smutki.


*****


Karolina Święcicka

"Bajka o księżniczce No dobra"

Karolina Święcicka to Autorka, która już gościła na naszych łamach. Napisała powieści "Taniec z przeszłością", "Lalki", a wraz z Jackiem Santorskim poradnik "Wskazówki na dobre i złe czasy". Bajka o księżniczce "No dobra" jest częścią zbioru opowiadań terapeutycznych "Baśniowe mikstury", z których każde ma pomagać dziecku zmagać się z jakąś słabością: nieśmiałością, zazdrością, lękiem przed nieznanym. Główna bohaterka prezentowanej przez nas dziś bajeczki księżniczka "No dobra" została nauczona, że zawsze ma spełniać życzenia i oczekiwania innych, nawet za cenę swojego dobrego samopoczucia. Czy było jej z tym dobrze? Czy udało się jej zmienić swoje nastawienie? Dowiecie się, jak posłuchacie dzisiejszej bajki...


*****



Karolina Łucja Kozioł

"Bajka o dzielnym rycerzu"

"Bajka o dzielnym rycerzu" autorstwa Karoliny Łucji Kozioł powstała spontanicznie i można powiedzieć, że jest oparta o prawdziwe wydarzenia. Jest wzruszającą metaforą bardzo osobistych przeżyć autorki, która potraktowała stworzenie jej jako metodę swego rodzaju terapii. Posłuchajcie jej razem z nami...



*****


Zapraszamy na wideorelację z warsztatów teatru lalek, które odbyły się w powiecie płońskim w ramach programu Bardzo Młoda Kultura - Mazowieckie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałego spektaklu z udziałem dzieci z Dobrskiej Kolonii i Baboszewa.
Finał spektaklu można było zobaczyć na placu przykościelnym w Gralewie. 
Przeżyjmy to jeszcze raz!



*****

Kinga Krzyś 
"Bajka o Krastusiu"

Bajka o Krastusiu opowiada o pewnym leniwcu i jego przyjacielu, którzy mając do wykonania ważne zadanie wciąż odkładali pracę na później. Jak zakończyła się ich przygoda? Dlaczego nie można odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę? Tego dowiecie się z naszej bajki. 
Życzymy miłego oglądania


*****


Karina Godlewska-Sobótka
Bajka o małej Księżniczce

"Bajka o małej Księżniczce" opowiada o wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu oraz o tym, by nigdy się nie poddawać.
Przygody małej Księżniczki to doskonały przykład zmagania się z czymś nowym, czasem trudnym. Może to być zmiana miejsca, szkoły. Wiążą się z tym kolejne wyzwania, którym czasem trudno jest sprostać... Ale zawsze na swojej drodze mamy szczęśliwy los, szansę bądź kogoś życzliwego, kto nas wspiera.



*****


Krzesisława Demiurska
"Królowa i Dziwaczek"

Bajka Krzesisławy Demiurskiej pt. "Królowa i Dziwaczek" opowiada o małej dziewczynce Klarci, która bardzo boi się nocy. Babcia, próbuje ją przekonać, że noc też może być piękna, bowiem nocą wiele się dzieje: kwitną kolorowe kwiaty, latają nocne motyle a miasto nigdy nie zasypia. Posłuchajcie bajeczki czytanej przez Kingę Krzyś i zobaczcie jak powstaje wyklejana przez Karinę Godlewską-Sobótkę ilustracja nocnego miasta.



*****



Życzymy wszystkim pięknych i radosnych 
Świąt Wielkanocnych!


*****


Karolina Święcicka
"Baśń o jednorożcu"

Przedstawiamy Państwu "Baśń o jednorożcu" autorstwa Karoliny Święcickiej. Karolina Święcicka jest autorką powieści "Taniec z przeszłością", "Lalki" i wraz z Jackiem Santorskim poradnika "Wskazówek na dobre i złe czasy". Napisaną dla nas "Baśń o jednorożcu" można traktować jako bajkę terapeutyczną o zdrowieniu z uzależnień. Słuchając bajki dowiecie się jak zgubne są wszelkie iluzje i uzależnienia oraz ile pracy trzeba włożyc, aby wrócić do zdrowia i normalnego świata. Zobaczycie też jak można z plasteliny ulepić piękne figurki koni, jednorożca, żabki a także całą bajkową, kolorową krainę.


*****


Krzesisława Demiurska
"Ferie u babci czyli narodziny jednorożca"

Inspiracją do nagrania tej bajki było opowiadanie Krzesisławy Demiurskiej pt. "Ferie u babci czyli narodziny jednorożca". 
Bajka została zilustrowana szydełkowymi figurkami i chustami wykonanymi ręcznie przez Emi Janisz. W filmie pokazane są krótkie instrukcje jak zrobić na szydełku łańcuszek i w jaki sposób połączyć wszystkie elementy by powstał piękny, niebieski jednorożec. 

Objazdowy Warsztat Kreatywny prowadzi zajęcia nie tylko z szydełkowania ale też uczy wielu innych technik manualnych. 

Kolorowe chusty, szydełkowe figurki i zwierzęta można kupić kontaktując się z nami pod numerem telefonu +48 575704360 lub pisząc na adres warsztatkreatywny@wp.pl 

Można również zapisać się na warsztaty twórcze dla dzieci i seniorów. 
Zapraszamy również na nasz Facebook: https://www.facebook.com/ObjazdowyWarsztatKreatywny/


***** 



Jaki był dla OWK 2020 rok? Sami zobaczcie. 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Ten film to podsumowanie 2020 roku w Objazdowym Warsztacie Kreatywnym. 
Co się działo? Co osiągnęliśmy? Czego się nauczyliśmy?
Zapraszamy na film!


*****


"Cudze chwalicie - swego nie znacie" 

23 stycznia w 158 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w "szczerym polu" w Bożewie zjawiły się poczty sztandarowe, oddano honorowe salwy, złożono kwiaty i zapalono znicze a przy samotnie stojącej figurce pojawiła się tablica upamiętniająca lokalny udział w tym największym polskim zrywie narodowym.


.

*****


Życzymy wszystkim pięknych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym 2021 Roku!

*****

Warsztaty serowarskie

Zapraszamy do obejrzenia filmu z warsztatów serowarskich, które odbyły się w 
Śródborskiej Manufakturze Serów.
Zobaczymy w jaki sposób powstaje ser podpuszczkowy i jakie rodzaje serów możemy zrobić.


*****

Magdalena Giedrojć 

BAJKA O WRÓŻCE HALINCE

Inspiracją do nagrania tego filmu było opowiadanie Magdaleny Giedrojć pt. "Bajka o wróżce Halince". Magdalena jest pomysłodawczynią tego wspólnego projektu artystycznego, który bardzo powoli dojrzewał czekając na swój wielki dzień. I oto jest! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego nietypowego "video-audiobooka"! Dziękujemy Katarzynie Bańkowskiej i Karolinie Czałbowskiej z Objazdowego Warsztatu Kreatywnego za wsparcie i koordynację tego projektu, a Kindze Krzyś za zilustrowanie domku wróżki Halinki.



*****


Magdalena Giedrojć 

BAJKA O KOCIE FERDYNANDZIE, KTÓRY NIE CHCIAŁ ZOSTAĆ PAPUGĄ

Inspiracją do nagrania tego filmu było opowiadanie Magdaleny Giedrojć pt. "Bajka o kocie Ferdynandzie, który nie chciał zostać papugą". Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego nietypowego "video-audiobooka"! Dziękujemy Katarzynie Bańkowskiej, Karolinie Czałbowskiej i Kindze Krzyś z Objazdowego Warsztatu Kreatywnego za wsparcie techniczne i koordynację tego projektu, a Annie Komorowskiej za pomysłowe zilustrowanie bajki pięknymi figurkami z plasteliny.



*****


Karolina Świrska-Czałbowska

PASZKWIL NA WIESZCZA ŚMIESZNY

Inspiracją do nagrania tego filmu był tydzień Narodowego Czytania i zachęta, aby czytać narodowych wieszczów.  Z całego serca przyłączamy się do tego postulatu. Zachęcamy, aby przezwyciężać niechęć do narodowych epopei i jak najczęściej sięgać po klasykę literatury polskiej. 

Wszystkich widzów i słuchaczy naszego nowego video-audiobooka prosimy o przyjęcie go „z przymrużeniem oka”.



*****


Karina Godlewska-Sobótka 
"Wszystko się zmienia czyli o kwiatku z łąki"

"Mogłoby się wydawać, że napisanie bajki to taka prosta sprawa. Wybieramy bohaterów, jakieś wydarzenie bądź magiczny przedmiot i gotowe. Przecież dzieci lubią bajki i na pewno ta też im się spodoba. Wierzcie mi, to wcale nie jest takie proste. Zwłaszcza gdy pisze się pierwszy raz. Ale gdy już pomysł wpadnie do głowy, sprawa wydaje się o wiele łatwiejsza. 
Zależało mi na tym, by w mojej bajce pojawił się aspekt edukacyjny, i aby temat dotyczył każdego człowieka, czy to "małego", czy "dużego". W taki oto sposób powstała bajka pt. " Wszystko się zmienia czyli o kwiatku z łąki", gdzie każda postać jest ważna, a jej pojawienie się ma wpływ na dalsze losy bohaterów. Co ciekawe, przy okazji zdobywamy wiedzę przyrodniczą. Ale to niech będzie niespodzianką. 
Wysłuchajcie i sami się przekonajcie." - Karina Godlewska-Sobótka.



*****